Prepress

Aby byla zajištěna maximální kvalita tisku a minimální prodlevy v realizaci zakázky, je nutné, aby materiály byly zasílány v požadovaných formátech a v zadané specifikaci. Šetříte tak nejen svůj čas, ale i peneženku :-)

Vektorová grafika

Přijímáme vektorovou grafiku ve formátech AI, CDR, EPS nebo PDF. U vektorové grafiky musí být veškerý text převeden na křivky (vektory) nebo musí být odpovídající font vložen přímo do grafického souboru (pokud tuto funkci podporuje - např. PDF). Při vkládání fontů si dejte pozor na autorská práva. Obecně lze říci, že lze vkládat pouze volně šiřitelné (nekomerční) fonty. Lze použít barvy CMYK nebo přímé barvy Pantone.

Pokud vaše materiály obsahují prvky, které zasahují až na samý okraj tiskoviny a bude se provádět ořez (např. u vizitek), je vhodné, aby byla vytvořena 2-3 mm spadávka.

Rastrová grafika

Přijímáme rastrovou grafiku ve formátech TIFF, JPEG nebo RAW. U rastrové grafiky (vč. rastrové grafiky vložné do vektorových formátů) doporučujeme minimální rozlišení 300 dpi. U nižšího rozlišení nelze zaručit dostatečnou kvalitu tiskoviny.

Nepřijímáme formáty DOC, XLS, PPT apod.